Thomas Carroll South East Wales - Division 6

FixturesResultsTable

31 August 2019

Abertillery Town (0) ab v Blaina (0)
Blackwood Town II (0) ab v Upper Rhondda (0)
Croesyceiliog II (261-9) beat Cardiff Gymkhana II (137) by 124 runs
Sudbrook II (324-5) beat Sully Spartans (295-4) by 29 runs
Usk II (233-5) beat Llantwit Fardre (155-7) by 78 runs

24 August 2019

Abertillery Town (183-8) lost to Usk II (234-9) by 53 runs
Cardiff Gymkhana II (205) beat Blackwood Town II (117) by 88 runs
Llantwit Fardre (141) lost to Sudbrook II (164-1) by 23 runs
Sully Spartans (295-7) beat Croesyceiliog II (229-7) by 66 runs
Upper Rhondda (62-1) beat Blaina (61) by 9 wkts

17 August 2019

Blaina (0) ab v Cardiff Gymkhana II (0)
Croesyceiliog II (195-3) beat Blackwood Town II (193-7) by 7 wkts
Sudbrook II (116-2) beat Abertillery Town (114-6) by 8 wkts
Sully Spartans (0) ab v Llantwit Fardre (0)
Usk II (252-6) beat Upper Rhondda (153) by 99 runs

10 August 2019

Abertillery Town (0) ab v Sully Spartans (0)
Blackwood Town II (0) ab v Blaina (0)
Cardiff Gymkhana II (0) ab v Usk II (0)
Llantwit Fardre (0) ab v Croesyceiliog II (0)
Upper Rhondda (0) ab v Sudbrook II (0)

3 August 2019

Croesyceiliog II (355-3) w/o v Blaina (33-3)
Llantwit Fardre (103) lost to Abertillery Town (122-8) by 19 runs
Sudbrook II (198-8) lost to Cardiff Gymkhana II (274-8) by 76 runs
Sully Spartans (255) beat Upper Rhondda (219) by 36 runs
Usk II (262-5) beat Blackwood Town II (142) by 120 runs

27 July 2019

Abertillery Town (145) lost to Croesyceiliog II (146-2) by 8 wkts
Blackwood Town II (122) lost to Sudbrook II (123-5) by 5 wkts
Blaina (228) lost to Usk II (258-7) by 30 runs
Cardiff Gymkhana II (156) lost to Sully Spartans (203-7) by 47 runs
Upper Rhondda (149) lost to Llantwit Fardre (188-8) by 39 runs

20 July 2019

Abertillery Town (0) ab v Upper Rhondda (0)
Croesyceiliog II (228-3) beat Usk II (225) by 7 wkts
Llantwit Fardre (0) ab v Cardiff Gymkhana II (0)
Sudbrook II (145-3) beat Blaina (141-9) by 7 wkts
Sully Spartans (265-5) beat Blackwood Town II (120-7) by 145 runs

13 July 2019

Blackwood Town II (189-5) lost to Llantwit Fardre (191-5) by 5 wkts
Blaina (227-2) beat Sully Spartans (223-8) by 8 wkts
Cardiff Gymkhana II (102) lost to Abertillery Town (104-6) by 4 wkts
Upper Rhondda (223) beat Croesyceiliog II (102) by 121 runs
Usk II (287-6) beat Sudbrook II (205-8) by 82 runs

6 July 2019

Abertillery Town (156-9) beat Blackwood Town II (104) by 52 runs
Llantwit Fardre (148-5) beat Blaina (147-8) by 5 wkts
Sudbrook II (272) lost to Croesyceiliog II (273-8) by 1 run
Sully Spartans (200) lost to Usk II (201-5) by 5 wkts
Upper Rhondda (209) beat Cardiff Gymkhana II (123) by 86 runs

29 June 2019

Blackwood Town II (87) lost to Upper Rhondda (315-6) by 228 runs
Blaina (158-6) beat Abertillery Town (154) by 4 wkts
Cardiff Gymkhana II (119) lost to Croesyceiliog II (122-4) by 6 wkts
Llantwit Fardre (122) lost to Usk II (123-6) by 4 wkts
Sully Spartans (242-9) beat Sudbrook II (241) by 1 wkt

22 June 2019

Blackwood Town II (154) lost to Cardiff Gymkhana II (155-6) by 4 wkts
Blaina (193-3) beat Upper Rhondda (192) by 7 wkts
Croesyceiliog II (244-4) beat Sully Spartans (240-7) by 6 wkts
Sudbrook II (246-7) beat Llantwit Fardre (193) by 53 runs
Usk II (304-8) beat Abertillery Town (189) by 115 runs

15 June 2019

Abertillery Town (0) ab v Sudbrook II (0)
Blackwood Town II (0) ab v Croesyceiliog II (0)
Cardiff Gymkhana II (0) ab v Blaina (0)
Llantwit Fardre (0) ab v Sully Spartans (0)
Upper Rhondda (0) ab v Usk II (0)

8 June 2019

Blaina (167-6) lost to Blackwood Town II (169-4) by 6 wkts
Croesyceiliog II (200) beat Llantwit Fardre (199-7) by 1 run
Sudbrook II (204-5) beat Upper Rhondda (200-6) by 5 wkts
Sully Spartans (153-6) beat Abertillery Town (152) by 4 wkts
Usk II (190) lost to Cardiff Gymkhana II (255) by 65 runs

1 June 2019

Abertillery Town (107-7) beat Llantwit Fardre (104) by 3 wkts
Blackwood Town II (154) lost to Usk II (236-8) by 82 runs
Blaina (319-5) beat Croesyceiliog II (259-5) by 60 runs
Cardiff Gymkhana II (206-9) lost to Sudbrook II (208-2) by 8 wkts
Upper Rhondda (89-1) beat Sully Spartans (87) by 9 wkts

25 May 2019

Croesyceiliog II (156-1) beat Abertillery Town (155) by 9 wkts
Llantwit Fardre (56) lost to Upper Rhondda (150) by 94 runs
Sudbrook II (106-2) beat Blackwood Town II (104) by 8 wkts
Sully Spartans (161-8) beat Cardiff Gymkhana II (159) by 2 wkts
Usk II (281-4) beat Blaina (212-8) by 69 runs

18 May 2019

Blackwood Town II (170) lost to Sully Spartans (190) by 20 runs
Blaina (106) lost to Sudbrook II (107-1) by 9 wkts
Cardiff Gymkhana II (301-8) beat Llantwit Fardre (131) by 170 runs
Upper Rhondda (236-9) beat Abertillery Town (65) by 171 runs
Usk II (314-5) beat Croesyceiliog II (113) by 101 runs

11 May 2019

Abertillery Town (210) lost to Cardiff Gymkhana II (236-7) by 26 runs
Croesyceiliog II (174-4) beat Upper Rhondda (172-9) by 6 wkts
Llantwit Fardre (120-7) lost to Blackwood Town II (123-3) by 7 wkts
Sudbrook II (230-7) beat Usk II (227-8) by 4 runs
Sully Spartans (239-5) beat Blaina (135) by 104 runs

4 May 2019

Blackwood Town II (155-9) lost to Abertillery Town (157-3) by 7 wkts
Blaina (155-6) beat Llantwit Fardre (154) by 4 wkts
Cardiff Gymkhana II (245-6) beat Upper Rhondda (244-8) by 4 wkts
Croesyceiliog II (49) lost to Sudbrook II (276-3) by 227 runs
Usk II (241-7) beat Sully Spartans (215) by 26 runs